Pretekli dogodki / arhiv


Solo projekti:

Neobstoječi (samostojna razstava)
2. 2.–25. 3. 2024
Galerija Y, Ljubljana
Kustosinja: Maša Žekš

V oblaku
16. 5.10. 7. 2023
Velika galerija Ivana Varla, Kosovelov dom, Sežana
Kustosinja: Anamarija Stibilj Šajn 

Umetnost na pragu
20. 4.27. 6. 2022
Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana
Selektorica: Nastja Gnamuš

Obrni ploščo
25. 8.19. 11. 2021
Galerija Ravne, Koroška galerija likovnih umetnosti

+
23. 9.19. 11. 2021
Razstavišče Koroške osrednje knjižnice dr. Franca Sušnika,

Ravne na Koroškem
Kustos: Jernej Kožar, KGLU


Skupinski projekti:

2024

Glasba pred in za objektom | Uwe Bressnik, Keith Rowe
Razširjena različica | Marko Batista, Sašo Vrabič
13. 12. 2023–3. 3. 2024
Koroška galerija likovnih umetnosti, Slovenj Gradec
Kustosi: Josef Cseres, Georg Weckwerth, Marko Košan
8. in 28. 2., javno vodstvo Marka Košana

Dnevi visokih vod
8. 3.–8. 4. 2024
Kulturni dom, Črna na Koroškem
Selektor: Zoran Ogrinc

2023

Figuralika  – izbrani primeri iz slovenske umetnosti
6. 4.20. 8. 2023
Cukrarna, Ljubljana
Kustosinji: Alenka Gregorič & Mateja Podlesnik

Y so Serious?
26. 10.–14. 11. 2023
Galerija Štab, Beograd
Kustosinja: Maša Žekš

MADE IN CHINA: 10 LET
8. –23. 12. 2023
GalerijaGallery Center
Selekcija: GalerijaGallery

Alptraum
17. 3.–1. 5. 2023
Polarraum, Hamburg, Germany

Kustos: Marcus Sendlinger

12. hommage Jože Tisnikar – Dnevi visokih vod
23. 11. 2023–1. 2. 2024
Galerija Kavka, Mislinja
Selektor: Zoran Ogrinc

Kalvarija osebno
14. 12. 2023–14. 2. 2024
Galerija Kulturnega doma Šmarje pri Jelšah
Kustosinja: Anamarija Stibilj Šajn

FECIT 5
15. 11. –10. 12. 2023
Galerija RTS, Beograd
Kustos: Ivan Perić

3. mednarodni bienale likovne vizije,
Etike(te) – Laž 2023

15. 9.–15. 10. 2023
Jakčev dom, Galerija Simulaker, Novo mesto
Selektorji: Goran Milovanović (GBJK), Jasna Kocuvan Štukelj (DMNM), Nina Sotelšek (MMKrško), Jožica Medle (USDLUD), Iztok Hotko (Simulaker), Dajana Vlaisavljević (MGZG), Olga Butinar Čeh (ZDSLU).

Nesvrstani 6
1.4. 6. 2023
Lauba, Zagreb
Selekcija: Galerija Y

Ljubljana Art Weekend
25.–28. 5. 2023

Pogled od zgoraj
od 24. 3. 2023
Pavlova Hiša, Laafeld
+
31. 8.–23. 9. 2023
Galerija Šivčeva hiša, Radovljica
Kustosinja: Anamarija Stibilj Šajn

2022

Rembrandt Experience Award
8.11. 9. 2022
Talens, Apeldoorn & Rijskmuseum, Amsterdam

SinNe – wahrnehmung und ausnahme
(ČuTi- percepcija in izjema)

24. 5.7. 10. 2022
Stift Millstatt/ Milstaški samostan
Kustosinja: Tanja Prušnik

da ne da ne bo več prišla da ne bo da me žge da se odg …
24. 5.–8. 7. 2022
Umetnice in umetniki v dialogu s pesniško zbirko Anje Zag Golob
(v sodelovanju z Ravnikar Gallery Space)
Galerija Kresija, Ljubljana

Prenovljena umetniška zbirka Galerije Velenje 20. in 21. stoletja
od 21. 11. 2022
Muzej Velenje, Grad Velenje

Sodobniki II.
od 18. 10. 2022
NLB Galerija Avla, Ljubljana
Kustos: Aleksander Bassin

Slovenija odprta za umetnost
29. 11.–30. 12. 2022
Kosovelov dom, Sežana
Kustosinja: Anamarija Stibilj Šajn

Fecit 2022
17. 11.–5. 12. 2022
Moderna galerija, Podgorica
Selektor: Zoran Ogrinc

Bodočnost življenja
14. 11. 2022
Galerija Progres, Beograd
(v sodelovanju s Pigmalion Art)
Selekcija: Kristina Pirković & Sašo Vrabič 

Razstava mednarodne zbirke Društva Jože Tisnikar
10. 10.–20. 11. 2022
Galerija Kavka, Mislinja
Selektor: Zoran Ogrinc

Neuvrščeni
Nesvrstani

30. 6.3. 7. 2022
Lauba, Zagreb
Selekcija: Galerija Y

Slovenija, odprta za umetnost
18.25. 6. 2022
Sinji vrh, Ajdovščina, Vipavski Križ (Tosla)
Kustosinja: Anamarija Stibilj Šajn

Nismo poslednji
20. 3.23. 6. 2022
Galerija Kavka, Mislinja
Selektor: Zoran Ogrinc

Nove pridobitve 20102022
14. 4.19. 6. 2022
Koroška galerija likovnih umetnosti, Slovenj Gradec

Technological dependencies and constant noise
1.3.–15.4. 2022
Sloart @ Artsy.net
Selekcija: Galerija Y

Brut & prjatli: Tazadna žurka
3. 3.16. 4. 2022
Galerija Šivčeva hiša, Radovljica

KAVKA – zbirka likovnih del društva Jože Tisnikar Mislinja
11. 1.8. 2. 2022
Lokarjeva galerija, Ajdovščina
Selektor: Zoran Ogrinc

2021

Živimo v vznemirljivih časih,
Slovenska umetnost v Evropskem parlamentu

1. 7.31. 12. 2021
Evropski parlament, zgradba Altiero Spinelli, Bruselj
Kustos: Marko Košan, KGLU

Srečno in veselo…/ Iz arhiva Postaje DIVA
15. 12., ob 19.00
Galerija Simulaker, Novo mesto

Urbani pejsaž – razumeti naturo,
10. mednarodni festival likovnih umetnosti
1.30. 10. 2021
Gorenjski muzej, Kranj

Kustosinja: Nina Jeza

Fecit Grožnjan 2021 & Planet Rok
30. 11.–12. 12. 2021
Galerija ULUS, Beograd
Kustos: Ivan Perić

Fecit
20.–30. 7. 2021
Mednarodni simpozij, Grožnjan, Hrvaška
+
29. 7.13. 8. 2021
Razstava, galerija Fonticus, Grožnjan

Kustos: Ivan Perić

Neuvrščeni (Butični umetniški sejem)
17.20. 6. 2021
Lauba, Zagreb
Selekcija: Galerija Y

Prihodnost življenja
30. 5.6. 6. 2021
Pigmalion, Tamnjanica, Srbija
Selekcija: Kristina Pirković & Sašo Vrabič 

2020

Svobodno sonce

11. 6.–9. 8. 2020
Mestna galerija, Ljubljana

Kustosinja: Mateja Podlesnik, MG

Alptraum (Nightmare)
18. 1.–14. 3. 2020
Torrance Art Museum – TAM, Kalifornija, ZDA

Kustos: Marcus Sendlinger